• Iskolai támogató csapat

      •  

        Iskolai támogató csapat

        (Inkluzív tím)

        Iskolánkban 2024. szeptemberétől támogatói csapat működik, amelynek tagja egy gyógypedagógus, iskolapszichológus, négy pedagógiai asszisztens valamint egy pályaválasztási tanácsadó. A támogatói csapat tevékenységét a 138/2019 számú iskolai törvény § 131 paragrafusa, és a § 84 számú paragrafus  a) bekezdése határozza meg.

        A csapat szorosan együttműködik a Tanácsadó és Prevenciós Központokkal (CPP), valamint az iskolán belül az osztályfőnökökkel, pedagógusokkal, az iskola vezetőségével, nevelőnőkkel, a diákokkal és azok törvényes képviselőivel.

        A támogatói csapat tagjai a feladatuk ellátásához szükséges megfelelő képesítéssel és szakképzettséggel rendelkeznek, és legjobb tudásuk szerint támogatják a diákokat, szülőket és pedagógusokat. Munkájukat az érvényes jogszabályokkal, a munkaköri kötelességükkel és az iskola oktatási programjával megfelelően végzik, illetve módszertani támogatást kapnak a Tanácsadó és Prevenciós Központból.

        Ezen alkalmazottak tevékenysége teljes összhangban van a nevelési és oktatási célokkal, az iskolatörvénnyel és a diákok érdekeivel. Annak ellenére, hogy magának a csapatnak a tevékenysége nem feltétele a szülők beleegyezésének, mégis támogatói, nyitott és partnerszerű, magas szintű etikai, átláthatósági, illetve tájékoztatási kötelezettsége van a törvényes képviselők felé. Ragaszkodunk ahhoz az elvhez, hogy a szülő az iskola partnere, aki közvetlenül is részt vesz a gyermek támogatásában.

        Az iskolai törvény § 131-nek megfelelően a támogatás fő területei a prevenció, a nevelési és pályaválasztási tanácsadás, az inkluzív nevelés fejlesztése, orientációs diagnosztika, intervenció és krízisintervenció, valamint módszertani támogatás és tanácsadás a pedagógusok, diákok és szülők részére. Ez magába foglalja az osztálytermekben a klíma fejlesztését célzó prevenciós foglalkozások, mediálást a konfliktusok megoldása során, a pedagógusok támogatását a tanórák alatt, a szűrővizsgálatokat a beiratkozáskor vagy az első osztályban, szociometriai felméréseket, tanácsadást és konzultációt az alkalmazottak és szülők számára.

        Iskolánk a diákok nevelési és oktatási szükségleteinek támogatásáról szóló iskolai törvény § 2 számú paragrafusának h) bekezdése szerint minden tanulónak támogatást nyújt, mégpedig a nevelési- oktatási folyamat oly módon történő megszervezésével és megvalósításával, amely megfelelően kielégíti a tanulók fizikai, pszichológiai és szociális fejlődési igényeit, szoros együttműködésben a támogatói csapattal:

        • minden tanulónak célzott támogatói intézkedést biztosít: preventív foglalkozások, reggeli körök, rendszeres konzultációk a szülőkkel, pályaválasztási tanácsadás
        • a diákokkal és az iskolatanáccsal együttműködve összeállítja az iskolai élet igazságosabb és humánusabb szabályait célzó iskolai szabályzatot
        • rendszeresen figyelemmel kíséri a diákok iskolalátogatását, teljesítményét és viselkedését- javaslatokat tesz a fejlesztésre, nyomon követi a konkrét kockázati tényezőket (adaptáció az első évben, átmenet az alsó- és felső tagozat között, a serdülőkor időszaka)
        • minden tanuló és szülő számára lehetővé teszi a támogatói csapathoz való hozzáférést- egyéni krízishelyzetben, esetleg nehéz élethelyzet történő támogatás, személyiségfejlesztés
        • lehetővé teszi a CPP alkalmazottai számára, hogy az iskolában és az osztályokban preventív foglalkozásokat, krízisintervenciót vagy szűrővizsgálatokat végezzenek a diákok és szülők támogatása érdekében az iskola támogatói csapatával együttműködve
        • tájékoztatja a diákokat, szülőket és alkalmazottakat a támogatói tevékenységekről az iskola honlapján, az edupagen vagy faliújságon keresztül

         

        Az iskolai támogató csapat tagjai (továbbiakban ITCS):

         

        Iskolai speciális pedagógus


        Forró Éva

        Az iskolai gyógypedagógus az a szakember, aki a sajátos nevelési igényű tanuló nevelésében, oktatásában közvetlenül közreműködik. Részt vesz egyéni oktatási program kidolgozásában. A tanítási folyamatban egyéni gyógypedagógiai szemléletet biztosít a tanuló számára. Konzultációt, tanácsadást, tájékoztatást nyújt az iskola többi pedagógusának és a tanuló törvényes képviselőjének. Együttműködik a Tanácsadó és Prevenciós Központtal és más szakemberrel. Szorosan együttműködik a tanulók szüleivel, az iskolavezetéssel és az asszisztenssel.

         

        Iskolapszichológus

        Simon Anikó

        Az iskolapszichológus elsődleges feladata a prevenció, a megelőzés. Konzultáció formájában segít megelőzni, csökkenteni a lehetséges problémák előfordulási gyakoriságát. Milyen problémák esetében tud segíteni:  beilleszkedési nehézségek, érzelmi nehézségek: szorongás, félelmek, lehangoltság, önértékelés, frusztráció, agresszió, viselkedészavar, szülők válása, gyász – veszteségfeldolgozás, krízishelyzet azonosítása, pszichés megsegítés, pályaválasztás, tehetséggondozás Az iskolapszichológus feladata továbbá a pedagógusokkal folytatott konzultáció is, mely során a gyermek érdekében szükséges aktuális tennivalókat egyeztetjük, akár a továbbirányítás szükségessége, vagy meglevő szakvélemények értelmezése, egyes nevelési elemek, vagy szabályok megváltoztatása kapcsán.

         

        Nevelési tanácsadó

        Mgr. Tar Myrtil

        A pályaválasztási tanácsadó feladatköre:

        • továbbtanulás- és pályaválasztás iskolai előkészítése,
        • a pedagógusok számára az aktuális ismeretek, törvények megismertetése,
        • a tanulók számára a különböző pályák megismertetése,
        • a tanulók önismeretre nevelése – mely személyi és pályaadottságok összehangolásával történik,
        • szülőkkel való kapcsolat felvétele – osztályfőnöki órák keretében, valamint az egyénileg hozzáfordulók esetében is,
        • a közvetlen – pályaismereti-, önismereti vizsgálatok előkészítésével kapcsolatos feladatok végzése,
        • közreműködés a pályaválasztási, pedagógiai kultúra terjesztésében – ismeretterjesztő előadások tartásával. 

         

        Pedagógiai asszisztensek

        Mgr. Karko Georgina

        Mgr. Kotasz Marianna

        Bc. Sebestyén Regina

        Mgr. Urbán Beáta

        A kompetenciahatárokat betartva közreműködik a tanuló tevékenységeinek, tanítási óráinak Az asszisztens az iskolai inkluzív csapat tagja. Az iskola nevelési-oktatási programjának megvalósításában részt vevő pedagógusok kategóriájába tartozik. Elsősorban azokon a tanítási órákon vesz részt, amelyet sajátos nevelési igényű tanuló is látogat. Elősegíti az SNI tanulók iskolai környezethez való alkalmazkodását, segíti a hátrányos helyzetből adódó akadályok leküzdését. Közvetlenül együttműködik az adott tantárgy tanárával, valamint az iskola többi pedagógiai dolgozójával. Koordinálja a tanuló tevékenységét a nevelési folyamat során a pedagógus utasításai szerint. SNI-tanulók számára egyéni igények szerint segédanyagokat is készít. Munkáját a családokkal, más szakemberekkel és a gyermekkel történő kölcsönös tisztelet, türelem, megértés és hatékony kommunikáció határozza meg.

         

    • Kapcsolatok

      • Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským - Alapiskola, Komenského 1, Želiezovce - Zselíz
      • +421 x 367711124
      • Riaditeľstvo - Igazgatóság:+421 x 367711212, 0903 532 850
        Sekretariát - Titkárság: +421 x 367711124
        Jedáleň - Étterem: 0902 160 260
      • Komenského 1

        937 01 Želiezovce
        Slovakia
      • Ing. Anikó Máté
      • Mgr. Zuzana Sokolová
  • Fényképalbum

      semmi megjeleníthető adatok