Thália Színház, Gergő és az álomfogók

Gergő és az álomfogó

Rendezte: Gál Tamás

December 4-én színházi előadáson vettünk részt. Ezúttal Gergő és az álomfogó c. musicalt tekintettük meg Gál Tamás rendezésében a kassai Thália Színház előadásában. A történetben boszorkányok, különleges csodalények bukkannak fel. A főszereplő Réti Gergő, egy teljesen átlagos budapesti srác. Egyetlen különleges tulajdonsága, hogy néha túl elevenek az álmai és rendszeresen felbukkan bennük egy kölyökfarkas. Nyugalmas, főként a számítógép előtt töltött mindennapjait felborítja anyja bejelentése: az egész család utazik a Révülők Találkozójára a Bagoly-bükki-völgybe. A völgyet ellepték a vajákosok, táltosok, sámánok, kuruzslók, dobolók, garabonciások, mágusok és varázslók a világ minden tájáról, hogy összegyűljenek és ünnepeljenek. Ám a Gonosz is készülődik, a Kilenc Jurta Szövetsége meggyengülni látszik, és ahogy ez már lenni szokott: Gergőnek kell megmenteni a révülők világát az összeomlástól.

Az előadás felszabadult és derült hangulatban telt, kicsik és nagyok egyaránt élvezték. A színdarab nemcsak a gyermekek, hanem a felnőttek figyelmét is elvarázsolta.

A gyerekek jókat nevettek, szórakoztak a színházi előadáson. Köszönjük ezt a színvonalas, jó hangulatú előadást.

Mgr. Urbán Beáta