„... erő és öröm van lakóhelyén“

A barsi református egyházmegyei majálison képviseltük iskolánkat május elsején Hontfüzesgyarmaton.

A néprajz szakkör két tanulója, Szalai Zsófia és Verbók Noémi (VII.B) az Alsó-Garam mentét bemutató vetítettképes előadással nyújtottak ízelítőt a szakköri tevékenységről. Felkészítőjük Nagy Csilla.  Az iskola eseményeiről Sokol Zsuzsa igazgatóhelyettes tájékoztatott vetítettképes képsorozattal, és bemutatta az iskolaújságunkat az érdeklődőknek. Zsigmond István szintén a tanári kart képviselte a rendezvényen.

A vezérige: „... erő és öröm van lakóhelyén“ szellemében zajlott az esemény: A nyitó istentisztelet és Meister Éva színművész előadása után a rendkívül gazdag műsor alatt

(Cédrus együttes Apácaszakállas, Radványi (Kaláka)--Balog--Borzsák Trió Budapest) megcsodáltuk a térség falvainak népviseletét és kézimunkáit bemutató kiállítást. Megtekintettük Révészné Bellai Csilla zselízi lelkipásztor fotókiállítását, és az oktatási intézmények kiállítási anyagát.

Egyes kézműves foglalkozások a kultúrház melletti parkban zajlottak, ahonnan csodálatos kilátás nyílik a szép fekvésű falura és a tájra. A hontfüzesgyarmatiak szívélyes vendéglátását is élveztük, finom házi rétesekkel, süteményekkel vendégeltek meg bennünket.

NAGY Csilla