Multimediális diákkönyvtár avatása a zselízi Alapiskolában

Könyvtáravató ünnepséget szerveztek Zselízen, melyre minden támogatót meghívtak, így köszönve meg a segítséget, s a támogatást a Rákóczi Szövetségnek. Vendégként haza érkezett Lukács Ferenc, pénzügyi titkár.

Miután a Rákóczi Szövetséghez benyújtott pályázat sikeres lett és 1200,- EUR támogatást nyert az alapiskola a diákkönyvtár felújítására, föltöltésére, Kaszmán Zoltán tanár felvállalta és több hónapos munkával, a tanulókat is bevonva, leltározta és berendezte a könyvtárat és kialakított egy olvasósarkot az iskola zenetermében, amely a gyerekek rendelkezésére áll. A könyvtáravatót június 11-én rendezték.
A Franz Schubert gyermekkórus fellépésével kezdődött az ünnepség, majd Javorka Ádám Tompa Mihály díjas tanuló szavalt. Megjelent Lukács Ferenc, a Rákóczi Szövetség pénzügyi titkára, Mácsadi János a zselízi Rákóczi Baráti Társaság elnöke, a Szülői Szövetség képviselői, a polgármester helyettes, és több önkormányzati képviselő.
Máté Anikó igazgató köszöntötte a vendégeket, és röviden tájékoztatott a pályázat lefolyásáról. Elmondta, kik támogatták pénzbelileg, adományokkal és munkájukkal a diákkönyvtár létrehozását.
Ezután Récsei Evelyn és Récsei Emőke zongorajátéka következett. Kaszmán Zoltán egy kis esszét írt a gyerekek olvasási élményeiről ezáltal is megköszönve a támogatást. Ambrus Ildikó előadása után Mézes Atilla zongorázott.
Kialakult az iskola logója, melyet Mézes Atilla valósított meg, és az igazgató egy szép könyvvel értékelte munkáját, majd átnyújtotta kicsinyített másolatát Lukács Feri bácsinak, aki meghatódva mondta el, hogy ehhez az iskolához milyen élményei kötik, hiszen az iskola 1943-ban épült, amikor ő a polgári iskolát befejezte itt Zselízen, mivel innen származik, és a történelmi viharokban került családjával Budapestre és ott folytatta tanulmányait. Szerb Antal osztályába került az 1943-44- iskolaévben, aki sajnos 1944-ben meghalt. Legkedvesebb könyve Szerb Antal: A magyar irodalom története, nem véletlenül.
Röviden idézett egy írásból, amelyben a könyv fizikai tényének fontosságát hangsúlyozza, egy piros almához hasonlítva, amit a képernyőn látunk és a kezünkben fogunk az az alma ugyanaz? Csak a valóság az ami pontos.
A könyvtáravató rendezvény kapcsán rajzpályázatot hirdetett az iskola „Az én legkedvesebb könyvem" címmel. Ez alkalomból az elkészült rajzokból kiállítást rendeztek.

Kalló Ágnes, Felvidék.ma