Tanévnyitó - Lőrincz Péter köszöntő beszéde

Kedves diákok!

Még biztosan mindannyian a nyári élmények hatása alatt álltok, és nem  igen akarjátok elhinni, hogy véget ért a vakáció, de azért van pár jó dolog is ebben a mai napban. Bizonyára örültök annak, hogy újra láthatjátok a hiányzó barátokat, osztálytársakat. Ne feledjük, hogy pedagógusaink és iskolánk minden alkalmazottja rengeteg energiát fektettek abba, hogy gördülékenyen kezdhessük meg a 2013/2014-es tanévet is.

Valamennyiünk életében különleges szeptember első napja, de talán a legnagyobb esemény azoknak a családoknak az életében, akiknek a gyermeke először lépi át az iskola küszöbét.

Ilyenkor a szülőknek is nagyobbat dobban a szívünk, amikor puszit adva és szemünkkel simogatva először engedik iskolába féltett kincseiket, gyermekeiket, akiket a mai napon hivatalosan is a Zselízi Magyar Tanítási Nyelvű alapiskola  diákjaivá fogadunk. Holnap már tárt kapukkal várja őket az iskola, szólítsák a pedagógusok és üdvözli majd a vén berregő csengőnk is.

Ezzel egy új világ nyitja meg a kapuit, amely ugyan kevésbé lesz játékos és felhőtlen, de ez a világ újabb ,eddig nem ismert dolgok megtanulásának lehetőségét tartogatja számotokra, s ezáltal – ha ti is úgy akarjátok – éppoly csodálatos, izgalmas és emberi értékekben gazdag lehet, mint az óvodás évek.

Kedves 9. osztályosok!

Ti lettetek az iskola legöregebb tanulói. Mutassatok mindenben jó példát az itt lévő első osztályosoknak, beleértve a tanulást és a viselkedést is. Tanuljatok úgy, hogy év végén elmondhassátok: én mindent megtettem azért, hogy sikeresen kezdhessem tanulmányaimat egy középfokú oktatási intézményben.

Tanárainktól, szüleitektől ehhez minden segítséget megkaptok, de ne feledjétek, a tudás és a siker mindannyiótokban ott lakozik, ám neketek kell a felszínre hoznotok!

Végezetül pedig mindenkinek sikerekben gazdag, örömteli tanévet, az elsőseinkenk pedig sok szerencsét kivánok a lehetőségek birodalmának sikeres felfedezéséhez.