Kevermesen táboroztunk

2014. július 11—18 között iskolánk 4 tanulója (Goda Viktória, Mészáros Rebeka, Kollár Nikolett, Levicky Máté)  honismereti és természetismereti táborban vett részt a magyarországi Kevermesen.

Rajtunk kívül Horgosról (Szerbia), Aradról (Románia), Nagymuzsalyról (Ukrajna), valamint Kevermesről és környékéről érkeztek táborlakók. A  tábor főszervezői , a Bozó házaspár (Vili bácsi és Olgi néni) valamint lelkes fiatalokból álló kis csapatuk igényes,  tartalmas és izgalmas programot biztosítottak a résztvevőknek.

A tábor fő tematikája a mesterségek és szakmák tanulmányozását  és megismerését vette célba. A diákok élőben láthatták, hogyan dolgoznak a kosárfonók, valamint ellátogathattak a seprűkészítők műhelyébe is. A tábori hét során számos alkalommal tudtunk kézműveskedni.  Kipróbálhattuk, hogyan lehet tábortűznél kürtőskalácsot sütni, hogyan lehet kiskéssel  pásztorbotot farigcsálni, hogyan kell finom mézeskalácsot  készíteni,  és megtapasztalhattuk azt is, hogy mennyire időigényes feladat egy szép bőrkarkötő elkészítése.

Nem mindennapi élményként raktározzuk el magunkban azt a napot, amikor gyalogszerrel vágtunk neki a kevermesi bányatavak felfedezésének. Természetimádó túravezetőink alapos felkészültségének köszönhetően számos ismerettel lettünk gazdagabbak . Közelről láthattuk és csodálhattuk, amint meggyűrűztek, megvizsgáltak majd szabadon engedtek egy jégmadarat és egy kis barátposzátát.

A mintegy 25 fős tábori csapat nagyon gyorsan összeismerkedett. A közös programok, vetélkedők, a drámapedagógiai foglalkozások jó alkalmat teremtettek arra, hogy egy-egy témában alaposan elmélyüljünk, és megismerjük egymás nézőpontjait. A közösséget összekovácsolta a záróestére szervezett mesebemutatóra való felkészülés, a sok-sok beszélgetés és az esti mesék. Szinte hihetetlen, hogy tévé és számítógép nélkül kibírtunk egy egész hetet, és sosem unatkoztunk.

Táborozásunk két napját kirándulással töltöttük. Jártunk Békéscsabán és Gyulán, láttuk a Békési duzzasztógátat, az Almásy-kastélyt Gyulaváriban, a Vésztőmágori Történelmi Emlékparkot és a Lőkösházi Bréda-kastélyt. Az utóbbi helyet mindenkinek ajánlom figyelmébe, mert itt olyan látványban lehet része, mely Európában egyedülálló (sőt az egész világon csak 3 helyen van ilyen). Aki megtekinti az éjszakába nyúló 3D-s fényfestészeti épületvetítést, egyhamar nem felejti el, és még sokáig emlegetni fogja. Örülök, hogy ott lehettem!

Horváth Csilla, a tanulók kísérő tanára