Kupakgyűjtés

Kupakgyűjtés -  a gyermek a legdrágább kincs

Az egész ország összefogott az ipolyszalkai  Jakubík Tamáska megsegítése érdekében.  A most kilencéves  kisfiú koraszülöttként jött világra. Inkubátorban  töltött három hónapot, miközben  kétszer állt le a szíve. Agyvérzés és bal oldali bénulás érte. Noha a család szerény anyagi körülmények közt él,  szülei és  nagyszülei  minden telhetőt megtesznek, hogy a fiúcska életét valamelyest könnyítsék. E célból hirdették meg a kupakgyűjtési akciót, mely immár országos méretűvé terebélyesedett.

Iskolánkat is megérintette Tamáska betegsége, a mosolygós kisfiú példamutató kitartása, élni akarása. Tanulóink az első kérő szóra hozták a kupakot, s gyűjtőkedvük a későbbiekben sem lankadt. Meg is lett az eredménye. Két hét alatt 237 kilogrammnyi került zsákokba. A húsz zsákot diákjaink jó kívánságai, rajzai, személyes üzenetei kíséretében Máté Anikó, Erdélyi Tünde és Niszler László szállította Ipolszalkára. Megható volt Tamáska reagálása. Ez a kedves, szerény fiúcska nagy örömmel fogadta az iskolaszereket tartalmazó ajándékcsomagot, s a zsákban jött szeretetet, segítséget.

Az összefogás hegyeket mozdít. Tanulóink lelkes tenni akarásában, jólelkűségében bízva a kupakok gyűjtését tovább folytatjuk, hogy szükség esetén ismét segíteni tudjunk. Köszönet minden volt és leendő kupakgyűjtőnek.

Mokos Éva