Úszótanfolyam

Úszótanfolyamon a III. A és a III. B osztály

„Csak meg ne ússzuk szárazon“

Akár  ez is lehetett  volna  az idei úszótanfolyam mottója. A fő célja biztosan.

Iskolánk minden évben megszervezi tanulóinknak az úszótanfolyamot. Az idei év sem volt kivétel. Amiben különbözött az előző évek hagyományától, hogy ebben az évben a hatodikos tanulók helyett 28 bátor harmadikos vette fel a harcot a hullámokkal. A bátorságukra nagy szükség volt, mert mielőtt megkezdtük volna az úszás alapjainak oktatását, néhányuknak le kellett küzdenie félelmét a víztől. Ez néhány órán belül mindnyájuknak hősiesen sikerült, ami hatalmas előrelépésnek számított. Az úszás nem túl bonyolult mozgás, a víz azonban nem a természetes közegünk. Hozzá kell szokni. Minél kisebb a gyerek, annál könnyebben alkalmazkodik. Ezt harmadikosainknak sikerült is bebizonyítaniuk. A szoktatás után az úszástanulás 4-5 fős csoportokban folyt.

A tanfolyam célja:

• minden gyermeknek megadni az esélyt arra, hogy a vízben biztonságban érezze magát,
  • félelem helyett öröme teljen az úszásban,
  • lebegni tudás (hasmánt vagy háton fekve), majd a siklás helyes technikájának megtanítása,
  • a tanuló élvezze az úszás nyújtotta örömöket és annak az egészségre gyakorolt pozitív hatását

A tanfolyam utolsó napján a tanulók bemutathatták, mit sikerült elsajátítaniuk a három nap alatt. A kötelező 10-12 m vízen siklást mindenki játszva elvégezte. Néhányan a gyorsúszást és a hátúszást is bemutatták..

A tanfolyam szervezésében és megvalósításában részt vettek: PaedDr. Kádaši László tornatanár, Mgr. Sajka Mária osztályfőnök, Mgr. Sokol Zsuzsanna osztályfőnök, Mgr. Borši Mária nevelőnő, Bc. Csomor Éva nevelőnő, Bc. Csomor Irén nevelőnő.

Zárszóként köszönetet szeretnénk mondani az iskola vezetésének, hogy támogatta e hagyománybontó ötletet. A tanfolyamon elért eredményeket tapasztalva bízunk benne, hogy nemcsak hagyományt bontottunk, de teremtettünk is.

A tanfolyam szervezői