Író-olvasó találkozó

Író-olvasó találkozó Jakubecz Mártával

A Zselízi Városi Könyvtár és a Zselízi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola március 13-án a „Ki olvas ma nekünk“ című rendezvény keretében látta vendégül JAKUBECZ Márta szlovákiai magyar írónőt és hitoktatót. A gyerekek rajzokkal és versekkel fogadták az írónőt, aki az eddig kiadott könyveit és a „Pünkösdi utazás“ című, nemrég megjelent mesekönyvét hozta el, és mutatta be. A szerző a „Cincogi felfedezi a jóságot“ és „Az isten állatkái“ című könyvei folytatásának véli új kötetét. Célja, hogy a gyerekek a mesetörténetek által játékosan megismerjék a keresztény vallás ünnepeit és hagyományait. Ugyanakkor nem kerüli a felnőtté válás vagy az első szerelem témáját sem. Az írónő rövid fejezeteket olvasott fel a 3. és 4. osztályos tanulóknak, akik figyelmesen hallgatták, majd kíváncsian kérdezték Bence, a főhős kalandjairól. „Annak idején a fiaimnak meséltem ezeket a történeteket“ – mondta a felsőszeli tanítónő – „s most a tanítványaim is gyakran kérnek rá.“ Elárulta, hogy már a következő mesekönyvén dolgozik. A vidám hangulatú mesedélután során a gyerekek nagyon jól érezték magukat, érdeklődéssel vettek részt a felolvasást követő beszélgetésben is. Sajka Mária tanítónő minden tanulónak készített egy emléklapot, amelyet az írónő mindenkinek alá is írt. Az ezt követő sorsolás után egy szerencsés kislány nagy örömmel vihette haza Jakubecz Márta legújabb könyvének dedikált példányát.

Jakubecz Márta

Író, publicista, pedagógus

születés dátuma: 1962.04.01

lakcím: 92503 Horné Saliby 410.

mobiltelefon: 00421918496693

telefon: 00421317852290 e-mail: jakubeczmarta@nextra.sk

A szerző a keresztény irodalom és publicisztika képviselője. Cikkei hazai lapokban, főleg a Reményben, a Katedrában, a Pedagógusfórumban, különféle antológiákban, valamint a budapesti Új Ember magazinban jelentek meg.

Középfokú tanulmányai: Galántai Gimnázium, 1977–1981

Felsőfokú tanulmányai: Komenský Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, 1981–1986, magyar – szlovák szak
1994-ben hitoktatói képesítést is szerzett

Életpálya:
1986-tól a Széchenyi István Alapiskola pedagógusa Felsőszeliben
1994-től 2007-ig hitoktatóként is tevékenykedik
1990-től a Remény és a Katedra külső munkatársa
2007-től 2009-ig a Remény és a Glória szerkesztője
2007-től a magyarországi Família Kárpát-medencei családi magazin (Új Ember családi magazin) felvidéki rovatának külső munkatársa,  publikál a szlovákiai Pedagógusfórumban és más hazai lapokban is.

Önálló kötetek:

1. Cincogi felfedezi a jóságot(Glória, 2005)

2. Cserépedények titka(Lilium Aurum, 2006)

3. Isten állatkái(Lilium Aurum, 2007)

4. Csendbe rejtett kulcsszavak( Median, 2011)

5. Pünkösdi utazás (AB-ART, 2011)

EMLÉKLAP

Író- olvasó találkozó

JAKUBECZ MÁRTA írónővel, melyet iskolánkban szerveztek meg.

Alapiskola Zselíz 2012. március 13.