Ünnepélyes tanévnyitó

Véget ért a vakáció. 2012. szeptember 3-án iskolánk újra megtelt élettel, vidám gyermekzsivajjal. Elsőseink és végzőseink számára a 2012/13-as tanév mindenképpen különleges. Az óvodát elhagyó lurkók kissé félszegen, de annál nagyobb tudásvággyal jöttek közénk. Kilencedikeseink szintén érzik, ez a tanév rendkívül fontos életükben, hisz tanulási szokásaikkal jövőjüket alakítják. Az iskolaudvaron megtartott ünnepélyes tanévnyitót 328 élményekkel teli tanuló várta. Összejövetelünk a Szlovák Köztársaság himnuszának meghallgatásával kezdődött.  A Szózatot Ambrus Ildikó énekelte el, gyönyörű énekhangja sokunkat mélyen meghatott. Ezt követően tanulóink virággal köszöntötték a meghívott vendégeket. A kilencedikes Récsei Evelin verset adott elő, majd iskolánk igazgatónője, Ing. Máté Anikó mondta el ünnepi gondolatait. Az iskolai év újdonságai kapcsán bemutatta új helyettesét, Mgr. Sokol Zsuzsannát, Bc. Sajka Zsuzsanna és Mgr. Zsigmond István tanárokat, valamint Duba Gyulát, aki a szociálisan hátrányos tanulók segítője lesz, majd szólt a gyermekekhez. Szorgalmas tanulásra, kitartásra ösztönző szavait remélhetőleg minden tanuló megszívleli. Mészáros Zsuzsanna és Récsei Emőke sem ijedt meg a mikrofontól, rátermett ügyességgel oldották meg a rájuk bízott feladatot. Az ünnepély megható pillanatában a végzős tanulók virággal ajándékozták meg elsőseinket. A meglepett apróságokat kézen fogták, együtt tették meg a tudáshoz vezető első lépéseket.