2023/2024
Iskolánk csapata a Katedra Történelemverseny országos döntőjében vehet részt. A négy hónapon át tartó levelezős fordulóba 43 csapat kapcsolódott be. Csapatunk a 8. helyen végzett, így bekerültünk az országos döntőbe, amely Nyitrán lesz. A verseny témája az első világháború.
A csapat tagjai: Alt Sára, Horváth Daniel, Kapusta Barnabás (IX.A).
Helyszín: Nyitra, Konstantin Filozófus Egyetem
Időpont: 2024. június 10.
2022/2023
Iskolánk csapata bejutott a Katedra Történelemverseny országos döntőjébe. 4 versenyforduló után 37 csapatból a legjobbak kaptak meghívást a Nyitrán sorrakerülő döntőre.
A csapat tagjai: Raj Tamara (9.B), Fábik Viktor (9.B), Szvitek Zoltán (9.B).
A verseny témája: Mária Terézia és kora.
Országos döntő:
Helyszín: Nyitra, Konstantin Filozófus Egyetem
Időpont: 2023. június 7.
Eredmény: 12. helyezést
Felkészítő pedagógus Köteles Péter.
2021/2022
A 49 csapat közül iskolánk csapata sikeresen jutott be a legjobbak közé, az országos döntőbe.
Az országos döntőre júniusban kerül sor, Dunaszerdahelyen.
A csapat tagjai: Mészáros Lajos Zsolt (IX.), Kotrus Nikolett (IX.), Végh Márton (IX.).
Országos döntő - 14. helyezés
2020/2021
A Katedra Történelemverseny országos döntője, Dunaszerdahely, 2021. június 4.
A levelező fordulóban résztvevő 43 csapat közül 15 került be az országos döntőbe.
A 3 fős csapat neve: Időutazók
Csapattagok: Šogor Bálint IX.B, Kreko Bianka IX.B, Fazekas Bálint IX.B
Országos döntő - 11. helyezés
2018/2019
A Katedra Történelemverseny országos döntője, Dunaszerdahely, 2019. május 6.
A levelező fordulóban résztvevő 43 csapat közül 15 került be az országos döntőbe.
A 3 fős csapat neve: Időutazók
Csapattagok: Dioši Dániel IX.B, Kovács EzechieI IX.A, Révész Bálint Kadosa IX.A
Országos döntő - 12. helyezés
2017/2018
A Katedra Történelemverseny országos döntője, Dunaszerdahely, 2018. május 3.
A levelező fordulóban résztvevő 49 csapat közül 20 került be az országos döntőbe.
A 3 fős csapat neve:
Csapattagok: Nagy Szilvia IX.A, Repka József IX.B, Riedly Milklós IX.A
Országos döntő - 10. helyezés
2016/2017
A Katedra Történelemverseny országos döntője, Dunaszerdahely, 2017. május 4.
A levelező fordulóban résztvevő csapatok közül 16 került be az országos döntőbe.
A 3 fős csapat neve:
Csapattagok: Puksa Mátyás (IX.B), Nagy Edina (IX.A), Gasparik Tamás (IX.B)
Országos döntő - 10. helyezés
2015/2016
A Katedra Történelemverseny országos döntője, Dunaszerdahely, 2016. május 11.
A levelező fordulóban résztvevő 41 csapat közül 20 került be az országos döntőbe.
A 3 fős csapat neve: Időutazók
Csapattagok: Belan Veronika (IX.) (iskolai forduló), Nagy Edina (VIII.A), Varga Rebeka (VIII.B), Nagy Zoltán (IX.)
Levelező forduló - 3. helyezés
Országos döntő - 7. helyezés
2014/2015
A Katedra Történelemverseny országos döntője, Dunaszerdahely, 2015. május 6.
A levelező fordulóban résztvevő ___ csapat közül 20 került be az országos döntőbe.
Iskolánkat a Krónikások csapata ( Meliska Gabriella -IX.A. Belan Veronika VIII, Nagy Zoltán- VIII.) képviselhette az országos döntőn és a 16. helyezést érték el.
Felkészítő pedagógus: Mgr. Köteles Péter
2013/2014
A Katedra Történelemverseny országos döntője, Dunaszerdahely, 2014. május 16.
A levelező fordolóban résztvevő 43 csapat közül 18 került be az országos döntőbe.
Iskolánkat a Fekete holló csapata ( Meliska Gabriella -VIII.A, Bencsík Stefánia - IX.B, Lőrincz Péter - XI. B) képviselhette az országos döntőn és a 9. helyezést érték el.